15 lutego 2019
Styl eklektyczny – chaos kontrolowany

Styl eklektyczny powstaje z połączenia różnych stylów. Choć w zasadzie można wymieszać tu wszystko: różne epoki, wzory, desenie i materiały, trzeba pamiętać, że to chaos kontrolowany, w którym połączenia powinny dać efekt spójnej całości i oryginalnego, niepowtarzalnego stylu. Nie ma gotowego przepisu na ten styl. Możemy go osiągnąć spontanicznie, polegając na własnym wyczuciu i oku ale ta sztuka nie jest prosta

 

Styl eklektyczny wymaga poczucia smaku i sporej dawki odwagi. To styl dla ludzi odważnych i nie obawiających się eksperymentów. Jedno jest pewne, tym stylem należy się bawić. Urządzanie wnętrz w stylu eklektycznym to przygoda w której spotkać się mogą przedwojenne meble z nowoczesnym designem i perskim dywanem.

 

Jak zapanować nad tym chaosem? Nie ma jednej zasady.

Spróbujmy znaleźć punkt wspólny, którym może być kolor lub deseń. Powtórzmy go w kilku miejscach i gotowe.... łatwo powiedzieć. Ten styl naprawdę wymaga smaku bo łatwo można przesadzić i otrzymać przytłaczającą przestrzeń.

 

Zainspiruj się innymi wnętrzami, dużo oglądaj by uchwycić to coś. Nie chodzi o kopiowanie ale o natchnienie. Mogę podpowiedzieć, że pewniakiem jest połączenie prostych, nowoczesnych mebli ze stylowym stołem lub sofą. Znakomity efekt daje też supernowoczesna lampa w otoczeniu „ludwików”.

 

 

Styl eklektyczny to prawdziwa mozaika różnorodnych mebli, detali i powierzchni. Polega na łączeniu ze sobą z pozoru niezgodnych stylistycznie dodatków. Cała sztuka urządzania wnętrz w stylu eklektycznym polega na tym, by „przypadkowe” przedmioty i meble dały w efekcie spójną i estetyczną całość.

 

W stylu eklektycznym dobrze poczują się osoby, które lubią lekki, kontrolowany chaos i nietypowe, odważne zestawienia. Ale jednocześnie jest to też styl dla tych, którzy lubią zachowawcze aranżacje i stonowaną kolorystykę. Styl eklektyczny możemy dopasować dosłownie do każdego gustu.

 

Jeśli masz obawy, że może Ci się nie udać to zgłoś się do mnie :-)  Zapraszam.

 

Zdjęcia ze strony Homesquare.pl i Pinterest

 

Copyrights. All Rights Reserved